Biuro Zarządu:

ul. Sienkiewicza 8, 80-227 Gdańsk


NIP: 957090691

tel: 727 008 103

tel: 505 438 974

e-mail: biuro@zzwp.pomorskie.pl , pzw.biuro@wp.pl

Posiedzenie zarządu z 11 maja 2017 r.

                Zgodnie z harmonogramem, w dniu 11 maja 2017 roku odbyło się kolejne posiedzenie zarządu Koła nr 25 ZŻWP. Prowadził je prezes zarządu kol. kmdr dr Ryszard Czarnota. Obecny był także honorowy prezes zarządu Koła kol. kmdr Stanisław Kwiatkowski.

                W pierwszym punkcie spotkania wiceprezes ds. socjalno-zdrowotnych kol. kmdr por. Ryszard Woliński na wniosek prezesa przedstawił list otwarty ks. Stanisława Walczaka do Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Ksiądz wyraził w tym liście m.in. swój protest przeciwko „oskarżaniu biedaków, którzy przeszli piekło o zdradę i przekazanie jej w genach swoim potomkom”. W dyskusji, jaka wywiązała się po przedstawieniu tego listu, nawiązywano do aktualnej sytuacji społeczno-politycznej w naszym kraju, a zwłaszcza swoistej nagonce, jaka w wypowiedziach i działaniach polityków PiS oraz tzw. narodowych mediach ma miejsce względem środowisk b. żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych. Kol. kmdr dr Krzysztof Zabiegliński wskazywał, że przedmiotowy list jest kolejnym internetowym wystąpieniem ks. S. Walczaka i należy raczej oczekiwać, ze pozostanie po raz kolejny bez echa, ale dobrze, że takie głosy się zdarzają i to z tak specyficznego źródła. Kol. kmdr Bożena Szubińska poinformowała o przebiegu spotkania przedstawicieli służb mundurowych przed gmachem Sejmu oraz jego rezultatach. Przypomniała, że pierwotnie z inicjatywy europosłów SLD w Sali Kolumnowej Sejmu miała się odbyć konferencja poświęcona działalności obecnej ekipy rządowej wobec służb mundurowych, ale marszałek Sejmu M. Kuchciński odmówił udostępnienia tej Sali.

                W kolejnym punkcie omówiono sytuację finansową Koła. Skarbnik kol. Grażyna Kiersnowska przedstawiła stan kasy w kontekście bieżących wpłat oraz przekazania środków przez byłego skarbnika kol. st. chor. szt. mar. Edmunda Polita. Zarząd przyjął informację do aprobującej wiadomości.

                Następnie omówiono przygotowania do kolejnego zebrania Koła , które odbędzie się 13 czerwca br. Wiązało się ono będzie z obchodami 36. rocznicy powstania Związku, 95. rocznicy morskiego szkolnictwa wojskowego i 30-lecia AMW oraz Dni Morza i Święta Marynarki Wojennej. Zalecono wiceprezesowi ds. organizacyjnych kol. kmdr. por. Wincentemu Kurowskiemu zorganizowanie zebrania, a wiceprezesowi zarządu ds. społecznych kol. kmdr. K. Zabieglińskiemu jego przeprowadzenie i przygotowanie stosownego referatu. Zadecydowano także o przygotowaniu listów gratulacyjnych jubilatom oraz wyróżnień najbardziej aktywnym członkom Koła. Przy tej okazji prezes poinformował o możliwości uczestnictwa delegacji Koła (czytaj także: Koła nr 5 SOMW) w obchodach świąt akademickich, jakie odbędą się 23 czerwca w Toruniu. Omówiono także bieżące sprawy organizacyjne, związane z działalnością zarządu i Koła, w tym – uzupełnienia adresów poczty elektronicznej i telefonów.

                Kolejne posiedzenie zarządu Koła odbędzie się 8 czerwca br.

Tekst: K. Zabiegliński
foto: J. Jałoszyński
Licznik odwiedzin: 433005