Biuro Zarządu:

ul. Sienkiewicza 8, 80-227 Gdańsk


NIP: 957090691

tel: 727 008 103

tel: 505 438 974

e-mail: biuro@zzwp.pomorskie.pl , pzw.biuro@wp.pl

Pogrzeb st. chor. sz. Henryka Jankowskiego.

Starogard Gd. 20.02.2019r.

St. chor. szt. Henryk Jankowski- żołnierz, strażak, społecznik, nasz przyjaciel i kolega.

Urodzony 13.01.1948 r. w Gdańsku w 1969 r. zostaje żołnierzem Wojska Polskiego w służbach kwatermistrzowskich i uzbrojenia. Kończy szkoły podoficerską i chorążych oraz pełni służbę w jednostkach wojskowych na Mazurach.

Po przejściu do rezerwy, w 1985 r. podejmuje pracę w Urzędzie Gminy w Lubichowie na stanowisku inspektora d/s ppoż oraz zajmuje się sprawami obrony cywilnej w Gminie.

Zwolnienie z obowiązków służbowych w wojsku, pozwala mu na rozwinięcie działalności społecznej. Aktywnie działa w jednostkach Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Lubichowo a w tym samym 1985 r. zostaje członkiem ZŻWP.

Za zasługi w działalności służbowej i społecznej nasz kolega wielokrotnie wyróżniany był medalami wojskowymi i związkowymi oraz dyplomami uznania.

Między innymi uhonorowany został medalami: Brązowym, Srebrnym, Złotym za Zasługi dla Obronności Kraju oraz medalami okolicznościowymi Związku Żołnierzy WP.

Żegnając st. chor. szt. Henryka Jankowskiego nie sposób nie wspomnieć jego patriotyzmu, gotowości niesienia pomocy i zaangażowania w życie swojego środowiska jak i zwykłej ludzkiej życzliwości. Jak mało kto, w swej działalności, przenosił zasady obowiązku i żołnierskiego honoru na pracę społeczną. Zawsze mogliśmy na Ciebie liczyć.

Odszedłeś od nas tak szybko, nie dając nam czasu na wyrażenie naszej wdzięczności za twój trud.

Twoje pracowite i godne życie dobiegło dziś swego kresu.

Teraz przyjacielu spoczywaj w pokoju.

Cześć Twojej pamięci.

 

(Pożegnanie zmarłego kolegi wygłoszone przez kol. Dariusza Glinieckiego)

 
Licznik odwiedzin: 433045