Biuro Zarządu:

ul. Sienkiewicza 8, 80-227 Gdańsk


NIP: 957090691

tel: 727 008 103

tel: 505 438 974

e-mail: biuro@zzwp.pomorskie.pl , pzw.biuro@wp.pl

Pożegnanie mł. chor. Henryka Wąsika.

Starogard Gd. 21.03.2019r.

Mł. chor. Henryk Wąsik- żołnierz, społecznik, nasz przyjaciel i kolega.

Urodzony 29.05.1938 r. w Budzienszczynie w 1958 r. zostaje żołnierzem Wojska Polskiego, kończy szkołę podoficerską i pełni służbę w wojskach pancernych do listopada 1970 r.

Zwolnienie z obowiązków służbowych w wojsku, pozwala mu na rozwinięcie działalności społecznej. Zostaje członkiem Ligi Obrony Kraju gdzie aktywnie uczestniczy w życiu tej organizacji jako Prezes Zarządu Miejskiego LOK w Starogardzie.

Od 1981 r. działa w w kole nr 34 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego dzieląc się swoim doświadczeniem w pracy z młodzieżą.

Jednocześnie pracuje na rzecz braci wędkarskiej naszego miasta, przez wiele lat pełniąc obowiązki Prezesa tutejszego Koła Wędkarskiego jak i Przewodniczącego Sądu Koleżeńskiego w Gdańsku.

Za zasługi w działalności społecznej nasz kolega wielokrotnie wyróżniany był awansami na wyższe stopnie wojskowe, medalami związkowymi i resortowymi oraz dyplomami uznania.

Między innymi wyróżniony został najważniejszym tytułem ”Honorowy Członek Związku Wędkarskiego”. W imieniu braci wędkarskiej dziękuję Ci Heniu za Twój trud i poświęcenie.

W styczniu tego roku Prezydium Zarządu Głównego wyróżniło naszego kolegę Medalem za Wybitne Zasługi dla ZŻWP. Niestety choroba nie pozwoliła mu na odebranie go osobiście.

Żegnając mł. chor. Henryka Wąsika nie sposób nie wspomnieć jego patriotyzmu, gotowości niesienia pomocy i zaangażowania w życie swojego środowiska jak i zwykłej ludzkiej życzliwości.

Jak mało kto, w swej działalności, przenosił zasady obowiązku i żołnierskiego honoru na pracę społeczną. Zawsze mogliśmy na Ciebie liczyć.

Odszedłeś od nas tak szybko , nie dając nam czasu na wyrażenie naszej wdzięczności za twój trud .

Twoje pracowite i godne życie dobiegło dziś swego kresu.

Teraz przyjacielu spoczywaj w pokoju.

Cześć Twojej pamięci.

 
Licznik odwiedzin: 432982