Biuro Zarządu:

ul. Sienkiewicza 8, 80-227 Gdańsk


NIP: 957090691

tel: 727 008 103

tel: 505 438 974

e-mail: biuro@zzwp.pomorskie.pl , pzw.biuro@wp.pl

Muzeum Obrony Wybrzeża prosi o pomoc.

Szanowni Państwo,

Zostaliśmy zmuszeni sytuacją do proszenia o pomoc - Jesteśmy w dramatycznej sytuacji i jeśli nam nie pomożecie, będziemy zmuszeni zawiesić działalność.

Po długich - być może zbyt długich dyskusjach wyraziliśmy zgodę na zorganizowanie zbiórki na ratowanie Muzeum.

Prosimy naszych Darczyńców o wsparcie. Każda kwota się liczy!

Przelew w dowolnej wysokości można wysłać dosłownie kilkoma kliknięciami.

Bardzo prosimy - prześlijcie naszą prośbę znajomym, każde wsparcie jest dla nas bezcenne.

Poniżej link do zbiórki na cele ratowania Muzeum:

https://pomagam.pl/mow

						z poważaniem

						Władysław Valle Szarski

Dyrektor Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu

 

http://helmuzeum.pl http://hela.com.pl

Muzea Obrony Wybrzeża i Helu

Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu i Muzeum Helu– potrzebuje pomocy, aby przetrwać

Nagła epidemia koronawirusa i konieczność zamknięcia Muzeum w połowie marca br. całkowicie wstrzymała dochody. Ten rok, mimo planowanego otwarcia muzeów przyniesie minimalne wpływy – gdyż nie będzie wycieczek zbiorowych. Z wielkim bólem musiano wręczyć wypowiedzenia wszystkim pracownikom Muzeum. Niestety, jeśli Muzeum nie wspomogą jego PRZYJACIELE – Muzeum stanie się niewypłacalne i będzie musiało przerwać działalność.

Hitem tego roku miał być czterojęzyczny audioprzewodnik – za który trzeba jeszcze zapłacić wykonawcy. Na utrzymaniu Muzeum jest ogród i ptaki ozdobne, które trzeba wyżywić i dla których niezbędna jest stała opieka. Mimo okresu zamknięcia - muzeum ma do uregulowania stałe należności – z których największa, to opłata za prąd elektryczny.

Dlatego my, grupa wieloletnich przyjaciół i sympatyków helskich muzeów, chcemy zebrać 40 tys. zł jako darowiznę na najpilniejsze potrzeby muzeów, działających jako Helski Kompleks Muzealny. Pomóżmy im wspólnie – każda wpłata jest bezcenna.

Przygotowane są do druku wydawnictwa, których sprzedaż mogłaby choć w pewnym stopniu zasilić kasę Muzeum – ale ich druk został z powodu braku pieniędzy wstrzymany.

Dyrekcja Muzeum i najpotrzebniejsi pracownicy zobowiązali się pracować w tych najcięższych miesiącach całkowicie za darmo – bo Muzeum jest dla nich wszystkich najważniejsze.

Od 2006 r., tj. od chwili powstania Muzeum Obrony Wybrzeża Stowarzyszenia „Przyjaciele Helu” działa bez dotacji budżetowej. Dzięki masowym odwiedzinom turystów i wpływom z biletów i wydawnictw udawało się nie tylko prowadzić i utrzymać muzeum, ale zwiększyć ilość udostępnionych do zwiedzania, dużych obiektów z początkowych dwóch - do pięciu wypełnionych ekspozycjami. Co roku Muzeum było w stanie dzięki wygospodarowanym środkom robić nowe wystawy – ostatnią taką dużą wystawą była bardzo ciekawa „100 lat Polskiej Marynarki Wojennej”.

Muzeum stara się zadowolić nie tylko o miłośników militariów – są tam liczne, nowe wystawy etnograficzne dotyczące Helu, rozwijał się ogródek botaniczny i ekspozycja ptaków ozdobnych.

Pomóż helskim muzeom”

/w razie pytań - proszę pisać na szarski@helmuzeum.pl - dyrektor Muzeum Obrony Wybrzeża Władysław Szarski odpowie na wszelkie pytania i wyjaśni ew. wątpliwości/

Maria Kłapkowska

 
Licznik odwiedzin: 421089