Biuro Zarządu:

ul. Sienkiewicza 8, 80-227 Gdańsk


NIP: 957-090-06-91

tel: 727 008 103

e-mail: biuro@zzwp.pomorskie.pl , pzw.biuro1@wp.pl

Konto bankowe: 06 1020 1811 0000 0002 0014 8486

Ukłon dla władz samorządowych

          Jak już pisaliśmy, w dniu 12 października, w rocznicę bitwy pod Lenino, w Gdańsku uczczono „Czyn Bojowy Polskich Sił Zbrojnych na Foncie Wschodnim”. Uroczystość odbyła się przy pomniku „Tym, co za polskość Gdańska”. Jej organizatorem była Prezydent Miasta Gdańska Pani Aleksandra Dulkiewicz, jednak faktycznym realizatorem Referat Organizacyjno-Protokolarny Biura Prezydenta UM Gdańsk.

         W kontekście tego ważnego zdarzenia wyrażamy słowa uznania dla włodarzy miasta za sam fakt zorganizowania uroczystości rocznicowych oraz godną ich oprawę. Jest to jeden z coraz bardziej nielicznych przykładów na to, że niektóre samorządy na serio traktują słowa Prezydenta RP przed kilkoma laty, że „krew przelana za Ojczyznę ma jednakową barwę i wartość”. Najwyższe więc słowa podziękowania należą się władzom i pracownikom Urzędu Miasta Gdańska, a zwłaszcza wspomnianego referatu, których zaangażowania w organizację i przeprowadzenie uroczystości zgodnie z ceremoniałem cywilnym i wojskowym nie można pominąć.

       W związku z powyższym, decyzją prezydium PZW ZŻWP, kierownik referatu Pan Maciej Kukla został uhonorowany pamiątkowym podziękowaniem za wspieranie naszego Związku, które zostały wręczone przez prezesa Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego ZŻWP kol. ppłk Zbigniewa Drozdka przed główną uroczystością. Podobne podziękowanie, „na ręce” kierownika referatu, przekazaliśmy dla nieobecnej ze względu na wyjazd do Brukseli, Pani Prezydent Aleksandry Dulkiewicz.

      Przekazaliśmy także słowa wdzięczności za podejmowanie działań na rzecz współpracy organizacji pozarządowych wywodzących się z różnych środowisk społecznych, a także za wspieranie naszych wysiłków na rzecz byłych żołnierzy, czego doświadczyliśmy choćby podczas organizacji ostatniego spotkania wigilijnego, wycieczki do Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu w dniu 2 października br. czy batalii o pozostawienie czołgu-pomnika na swoim miejscu przy Al. Grunwaldzkiej w Gdańsku.

Tekst: S. Bielak
Foto: A. Palczewski
Licznik odwiedzin: 493827