Biuro Zarządu:

ul. Sienkiewicza 8, 80-227 Gdańsk


NIP: 957090691

tel: 727 008 103

tel: 505 438 974

e-mail: biuro@zzwp.pomorskie.pl , pzw.biuro@wp.pl

Spotkanie wigilijne Zarządu i przedstawicieli kół naszego Związku.

 W sobotę 9 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne członków władz Pomorskiego Wojewódzkiego Zarządu ZŻWP, władz kół i działaczy naszego Związku. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni gości, a wsród nich Prezes Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Gdańsku Pani Hanna Śliwa-Wielesiuk, Prezes Stowarzyszenia Kombatantów Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie Pan mjr Edmund Popieliński, Prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych Koło Potulice Pan Stanisław SCHMIDT.

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego wprowadzenia na salę sztandaru Związku, następnie został odśpiewany Hymn Narodowy i Hymn naszego Związku.

Prezes Pomorskiego Wojewódzkiego Zarządu ZŻWP ppłk Zbigniew Drozdek przywitał uczestników spotkania. Wspomniał naszych zmarłych członków i poprosił o uczczenie ich minutą ciszy. Po tej chwili zadumy, wygłosił krótką ocenę mijającego roku w naszym Związku, zwracając szczególną uwagę na bardzo trudne i złożone warunki funkcjonowania organizacji. Prezes ppłk Zbigniew Drozdek wręczył również odznaczenia związkowe naszemu członkowi oraz przyjacielowi naszego związku. Następnie skierował do uczestników spotkania życzenia wszelkiej pomyślności i zdrowia. Z kolei z krótkimi wystąpieniami oraz życzeniami wystąpili zaproszeni goście: Pani Hanna Śliwa-Wielesiuk, Pan mjr Edmund Popieliński, Pan Stanisław Schmidt.

Ksiądz kapelan kpt Piotr Listopad po wystąpieniu o istocie Świąt Bożego Narodzenia złożył uczestnikom spotkania życzenia Bożej opieki. Po krótkiej modlitwie pobłogosławił przygotowane opłatki. Odśpiewaliśmy również kolędę. Rozpoczęło się łamanie się opłatkiem pomiedzy wszystkimi uczestnikami spotkania. Trwało ono dość długo, bo liczne grono uczestników spotkania miało do przekazania jeden drugiemu swoje indywidualne życzenia.

Rozpoczął się wspólny posiłek przy elegancko i obficie zastawionym wigilijnym stole. Rozmowy i czasami krótkie wystąpienia uczestników spotkania przebiegały w bardzo serdeczniej i życzliwej atmosferze. Rozstawaliśmy się i żegnali po posiłku wzruszeni atmosferą spotkania. Pewnie posród wielu uczestników spotkania pojawiła się myśl, że za rok spotkamy się znowu.

 

Tekst: Waldemar Szlachta

Zdjęcia: Antoni Palczewski
Licznik odwiedzin: 182524