Biuro Zarządu:

ul. Sienkiewicza 8, 80-227 Gdańsk


NIP: 957090691

tel: 727 008 103

tel: 505 438 974

e-mail: biuro@zzwp.pomorskie.pl , pzw.biuro@wp.pl

Spotkanie opłatowe w Kole nr 21

           W dniu 14 grudnia w restauracji „Casino” na Oksywiu odbyło się spotkanie opłatkowe Koła nr 21 ZŻWP. Spotkanie prowadził prezes zarządu Koła kol. dr Marek Sikorski, który na wstępie powitał zaproszonych gości w osobach księdza kapelana por. Tomasza Wojciechowskiego, prezesa Związku Weteranów i Rezerwistów WP Eugeniusza Podolaka, komendanta Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej 3 z Oksywia asp. sztab. Tomasza Richerta, prezesa Morskiego Klubu Seniorów Lotnictwa kmdr. Pawła Padiasa; delegację komisariatu policji na Oksywiu oraz panią Urszulę Pozanską i pana Edwarda Zmarzłego, a także wszystkich uczestników.

      Następnie odbyła się miła uroczystość wręczenia upominku, tj. repliki szabli wz. 21 dla wieloletniego, byłego prezesa Koła nr 21 kol. Edwarda Golisa. Uroczystego wręczenia dokonał prezes kol. Marek Sikorski a kol. Edward Golis wygłosił krótkie, żołnierskie podziękowanie za tę miłą jego sercu inicjatywę oraz docenienie działalności przez członków Koła.

       Prezes Koła nr 21 wręczył też odznaczenie dla księdza kapelana za zasługi w upamiętnianiu historii poległych za wolną Polskę oraz za zaangażowanie w budowaniu wspólnoty chrześcijańskiej. Ksiądz został odznaczony Orderem Polskiego Czarnego Krzyża z relikwią błogosławionego ks. kmdr ppor. W. Miegonia.

      Ksiądz kapelan został poproszony o udzielenia błogosławieństwa świątecznego i noworocznego dla zebranych. Następnie odśpiewaliśmy tradycyjną kolędę „Bóg się rodzi” i zebrani podzielili się opłatkiem; oczywiście, z poszanowaniem dla obostrzeń przeciwpandemicznych. Natomiast nie szczędzono serdecznych życzeń świątecznych i noworocznych.

       Następnie na zewnątrz restauracji wykonano wspólne, pamiątkowe zdjęcie . Po powrocie do sali prezes zarządu Koła złożył wszystkim życzenia świąteczne, które uczczono lampką szampana. Wręczone zostały też dla wszystkich uczestników skromne upominki świąteczne. Po spożyciu kolacji wigilijnej odbyło się wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie akordeonu pana Edwarda Zmarzłego i śpiewaniu pani Urszuli Poznanskiej, prezesa i wokalistki z zespołu "Gdyńska Bryza".

Tekst: Edward Golis
Foto: Ryszard Lorczyński
Licznik odwiedzin: 432943